Alüminyum Külçe Ürünleri

Satın alma, üretim, kalite kontrol ve müşterilerimizle ve tedarikçilerimizle temasa ilişkin tüm süreçler, FRONTAL Alüminyum kalite sistemi ISO / TS 16949: 2009 ve ISO 9001: 2008'de uygulandığı şekilde devam eder.

Her alüminyum külçe teslimat için sağlanan kimyasal analiz sertifikasını içerir. 23 elemente kadar analiz yapılmasını sağlayan LVFC 10A Spectrolab spektrometresi ile külçeler analiz yapılır. Tüm alüminyum külçelere dökümden önce Yoğunluk testleri yapıyoruz. Talep üzerine, mikroyapı testleri veya müşteri ile kararlaştırılan diğer testleri gerçekleştiririz.Alüminyum Külçe


Alüminyum, kimyasal aktivitesinin yüksek olması nedeniyle saf halde bulunmaz. Bu nedenle eldesi alüminyum silikat,demir oksit ve alüminyum silikat, demir oksit ve alüminyum oksitten oluşan boksit (bauxite) cevherinden yapılır. Bundan dolayı,

Devamını oku


Alaşımlı Külçe


ECG KÜLÇE(İLETKEN) VE T-INGOT Etial-6E ,Etial-7E ve Etial-8E kalitesinde iletken Külçe / T-ingot üretilmektedir. Bu ürünlerimize ait kimyasal bileşimleri ve mukayese edilebilecek standartları aşağıdaki tablolarda mevcuttur.

Devamını okuAlümniyum Deoksidant


İstenilen analiz raporlarında hazırlanır ve bu malzemeler deoksidant olarak adlandırılmıştır. Analiz raporları genellikle 95,00 AL - 1,00 FE – 1,00 Sİ – 0,50 MN – 0,50 MG – 0,50 ZN şeklinde üretim yapılmaktadır.

Devamını oku